Informativna stojnica ob svetovnem dnevu ledvic

V četrtek, 14. marca 2024 bomo v glavni avli poliklinike pripravili informativno stojnico, na kateri bomo paciente in njihove spremljevalce seznanjali z informacijami o tem, kako ohraniti zdrave ledvice. Na njej bomo med 8.30 in 14.40 uro izvajali tudi meritve krvnega tlaka in krvnega sladkorja, v urinskem laboratoriju pa bo mogoče opraviti brezplačni pregled urina.

Ledvične bolezni so večinoma posledica nezdravega življenjskega sloga - uživanja velikih količin živalskih beljakovin, soli in sladkorja, majhne telesne aktivnosti, kajenja, izpostavljenosti stresu,... Stara navada je železna srajca, pravi slovenski pregovor, a ko iščemo rešitve, je še tako močne navade mogoče spremeniti. A to od nas poleg resnične želje zahteva tudi veliko mero vztrajnosti in dela. Ob spreminjanju navad pa moramo vzeti v zakup tudi to, da nam v prvo morda ne bo uspelo. A izplača se poskusiti znova in vztrajati dokler ne pridemo do želenega cilja.